A co zvířátka?

26. března 2017 v 22:13 | Kočička |  Fejetony
Hrdinou je pro mě každý kdo se stará o zvířata. Který se o sebe nepostarají samy a nemůžou za sebe mluvit.
Nemyslím teď nutně "grínpísáky" kteří vlastními těli brání lovu velryb a na filmové hvězdy v kožiších cákají barvu. Ani ty co pokrytecky sdílí na facebooku jednu fotku orangutana upáleného kvůli palmovému oleji a pak jdou a namažou si na chleba Perlu.
Mám na mysli takové ty obyčejné hrdiny, kterých si možná každý nevšimne. Protože to dělají v malém měřítku. Brání zvířata už tím, že přemýšlejí.

Inspirací pro tenhle článek mi byl páteční výjev na tiché brněnské ulici.
U chodníku zaparkovalo auto, konkrétně nějaký hatchback, nevšimla jsem si značky. Čeho jsem si všimla byl reálně orpavdu malý kufr. Já totiž auta posuzuju pouze podle velikosti kufru, maje za muže bubeníka je pro mě měřítko jestli do kufru naložíme kompletní bicí a třeba ještě nějaké to kombo. Do zmíněného kufru by se mi nevešel ani velký nákup.
Na sedadlo spolujezdce se vtiskla peroxidovaná blondýna v módně roztrhaných legínách, ověšená kilogramy zlata a doplněná vkusnou igelitkou z Tesca. Její partner otevřel onen miniaturní kufr a pojal úmysl vmáčknout do něj složený kočárek.
Z toho pidi kufírku ale vykoukly dvě milé psí hlavy. Vypadaly na hlavy patřící kříženečkům, velikostně měli oba tak 40 centimetrů v kohoutku. Tyhle psí hlavy se v kufru už tak dost mačkaly, po připočtení obsahu jejich těl, bylo jasné, že místa nezbývá mnoho.
Onen dotyčný muž, vypadal odhodlaně, vykukujícího psa majznul přes čumák, asi aby mu ukázal, kdo je tady mistr logistik a kočárek mezi oba psy vmáčknul.
Pak se pohodlně usadil na zcela prázdné zadní sedadlo a odjeli.

A mě se udělalo zle. Jednak z té naprosto bezdůvodné rány, kterou si chlápek zchladil žáhu na bezbraném psovi, jednak z té arogance se kterou upřednostnil svoje pohodlí před pohodlm a zdravím svých psů. Kdyby nedej bože někde nabourali, tak je ze psů sekaná a z torza kočárku je budou vybírat ještě dlouho.

A to mě štve. Nesnáším lidi, co si pořídí zvířátko, aby ho měli. Nebo aby děti měly radost. Aby sousedi koukali na čivavu za padesát tisíc. A pak se o ty zvířata ani nepostarají.

Naopak fandím lidem, kteří přemýšlejí, než si zvíře pořídí. Nejde u nich o "budování značky" nebo prestiž u sousedů, takže klidně zachrání opuštěné zvíře z útulku a dají mu hezký domov a výcvik, který potřebuje a věnují se mu. Velký dík, třeba tady na blogu patří lidem jako je Martina, která se příkladně stará a páchá osvětu.
Takže hrdina není ten, kdo sdílí tucet obrázků zastřelených velryb, upálených orangutanů a hrůzná videa z jatek ale k vlastnímu zvířeti se chová jako buran. Hrdina je ten, kterrý si vlastní zvíře radši odpustí, než aby mu dal špatný domov.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hanyuu Hanyuu | Web | 27. března 2017 v 9:11 | Reagovat

Achjo, to je pro někoho takový problém připoutat malé psy na zadní sedačku? Ano, taky vozíme jednoho pejsa v kufru, když je jako bahenní prase. Aleá odendanou tu vrchní část a normálně k nám čouhá a "povídá" s náma. Ale cokoli k němu narvat by mě teda nenapadlo.
Jen bych asi na tvém místě pánovi něco řekla. Zcela jistě by mě poslal do pr, ale hodně takových lidí nakonec stejně udělá něco, aby ta kráva už zklapla nebo přestala blbě čumět. Třeba by nakonec hafani byli přesinuti do auta. A třeba taky ne, to je mi jasný... Jen prostě takový arogantní blby nemám ráda.

2 Radomír Radomír | Web | 27. března 2017 v 9:12 | Reagovat

Hrdina je ten, kdo zvířata nejí. Nemyslím si, že někdo kdo občas sní palmový olej ale je proti němu je horší než někdo kdo chce chránit psy a přitom jí krávy prasata kuřata.

3 Hanyuu Hanyuu | Web | 27. března 2017 v 9:19 | Reagovat

[2]: To je ovšem taky pravda. Ale stejně to za to od někoho určitě pěkně schytáš. :D Protože pokrytectví. :D

4 Kočička Kočička | Web | 27. března 2017 v 18:38 | Reagovat

[1]: Psa bych teda na sedadlo nepoutala, nemůže to být pohodlný a ani bezpečný, vzhledem k tomu, že pásy jsou designovaný na lidi a ne na zvířata. Něco bych mu řekla, ale byla jsem daleko a čekala na muže a nechtělo se mi běhat a hulákat....

[2]: Hrdina je ten, kdo si hlídá co jí, já maso jím a nestydím se za to, protože si dávám bacha na to jaký maso jím.

[3]: Většinu pokrytců jsem zatím potkala mezi vegeteriány/vegany....

5 Hanyuu Hanyuu | 28. března 2017 v 10:15 | Reagovat

[4]: Je vidět, že nemáte psa nebo minimálně nejmenší ponětí o
předpisech.
A myslela jsem pás designovaný pro psy. ;)
Vážně? Vegani aspoň nekňourají stylem, že nebudou jíst králíka, protože měli doma zakrslého, ale prase si v klidu dají. Mohla bych jmenovat dál a dál.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama