Silnější vyhrává

2. prosince 2016 v 11:00 | Kočička |  Fejetony
Vážně jsem to chtěla pojmout pozitivně. Napsala bych nejspíš další z řady článků o tom, že i after all this time, jsem pořád šťastná a zamilovaná a můj ivpt je vlastně konečně takoý jaký jsem ho chtěla mít.
Ale to by se mi nesměl dostat do drápů tenhle článek.
A s tím se zvedla vlna žluči a nevole a chuť napsat pořádně naštvaný, emocionální článek.

Pro ty, jež jsou líní klikat - ve článku jde o to, že podle průzkumu jež provedla EU na reprezentativním vzorku 27 818 občanů členských států Unie, si každý čtvrtý dotázaný myslí, že si ženy můžou za znásilnění samy!

A já se ptám, jak je to doprdele možný? Po těch letech bojů za rovnoprávnost. Po letech zvyšovní kvality společnosti. Demokratizování. Posilování bezpečnostních složek. Školení odborníků i laické veřejnosti. Jak je krucinál možný, že sp=olečnost, která se pokouší už nějaký ten pátek honosit titulem Vyspělá, může dospět k takovému závěru?

Usilovně se pokouším zkrotit emoce, přestože je mi na zvracení a porušila jsem i sobě daný slib o nepoužívání sprostých slov na blogu. Ale pořád mi to nejde. Takže se zaměřím na fakta.

Z průzkumu vyplynulo, že si více než každý čtvrtý občan EU, myslí, že za určitých podmínek, si žena za znásilnění může sama. Ony "určité podmínky" z výzkumu taky vyplynuly. Tušili jste například, že znásilnění je v pořádku, pokud je dotyčná opilá? Nebo zfetovaná? Nebo pokud si k sobě domů přivede doprovod, tak si o to vyloženě říká? (Pozn. On ten doprovod často nemusí být ani vyžádaný, násilník se prostě přidá a pod záminkou Já tě doprovodím, se pak vetře do bytu a to je jako omluva?) Další omluvou pro znásilnění je pak podle 11 % dotázaných fakt, že holka je vyzývavě oblečená. Nabízí se poznámka, že při nabídce v oděvních řetězcích má holka na výběr buď znásilnění, nebo klášter. Dalších 10 % dotázaných si myslí, že pokud oběť nedala dostatečně najevo nesouhlas, nebo se příliš nebránila, tak je to v pohodě.
Můžete mi vysvětlit jak se to stalo?
Hrajeme si na osvícenou vyspělou společnost na vrcholu kulturního žebříčku a přitom z průzkumů v eřejnýho mínění vypadne tohle?
Aby znechucení dosáhlo vrcholu, tak když přihlédneme k výsledkům pouze v ČR, je to ještě horší. Když z průzkumu vyjmeme pouze Čechy, tak zjistíme, že celých 42 % dotázaných si myslí, že znásilnění je za těch určitých podmínek OK.

A já abych se bála vylézt na ulici.

Přečetli jste si v poslední době noviny? Zpráv o znásilnění je dost a statistika nelže. V České republice je nahlášeno 1 až 2 znásilnění denně. Denně. A to se předpokládá, že nahlášených je cca 8 % případů. Bereme-li v potaz, že ročně se nahlásí zhruba 547 znásilnění. A že toto číslo je jenom 8 % z celkového počtu, tak reálně v ČR dojde k 6 837 znásilněním ročně. A to už je hnusně vysoké číslo.

42 % Čechů si myslí, že si to část z těch holek zasloužila.

Svým způsobem je tenhle přístup důvodem proč bývá nahlášeno pouze 8 % ze všech znásilněných. My jsme totiž hrozně cool a vyrovananí, až do chvíle, než přijde na znásilnění. Nevíme jak se s tím vyrovnat, ikdyž jsme v pozici teoretického pozorovatele, který nemá s obětí třeba ani nic společného. A nejsnazší je bagatelizovat. A kdo víme jak to bylo. Ona to byla dost rajda. Furt se tahala s chlapama. A nosila nemožně krátké sukně. Jestli ona si to nakonec nezasloužila.
Oběti se stigmatizují. A to vyrovnání se s traumatem moc nepomáhá.

To byl mimochodem další kouzelý výsledek průzkumu. Pokud měla žena více sexuálních partnerů, tak si znásilnění vlastně zasloužila. Pecka, že?

A mě se dělá blivno. Ze všech stran poslouchám o tom, jak jsme vyspělá a kulturní společnost a jak nás ti škaredí muslimmáci přijdou všechny povraždit a poznásilňovat a my sluníčkáří se ješě budeme divit.
Nevím, nevím. Česká republika přijala zatím 150 žadatelů o azyl. Ještě ani jeden se o nic nepokusil, jsem si totiž jistá, že taková zpráva by naplnila stojaté vody českého internetu a ještě bychom se dočkaly přímého přenosu z veřejného lynče na televizi Nova. Ale přitom si téměř polovina našich rodných bratří čechů myslí, že si některé ženy můžou z aznásilnění samy. Přitom je v ČR ročně znásilněno kolem 6 500 žen. A jistě ne muslimy.

Bojím se. Ani ne znásilnění. Ani ne války. Ani ne invaze mimozemských vetřelců. To jsou všechno věci, kterých se bojím pořád, ale čím dál tím víc se bojím lidí kolem sebe. Lidí, kteří se dlouhé století vyvíjeli, reformovali, kultivovali. A přitom se vůbec nic nenaučilil a nic nepochopili. A myslí si, že je to OK vzít si něco násilím. Protože silnější vyhrává. A já se hrozně bojím, že jsme se tím vrátili do pravěku.
 

18 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 pihovatá vopice pihovatá vopice | Web | 2. prosince 2016 v 11:39 | Reagovat

To je ale blbost, jnemyslím tvůj článek, ale ten blábol. A mám pocit, že v podělaný EU sedí totální blbci a možná i..., ale nechci to na rovinu psát, všichni víme, jak je to s tím znásilňováním v poslední době.

2 Nebulis Nebulis | Web | 2. prosince 2016 v 12:49 | Reagovat

Ono všechno souvisí se vším. A za tohle většinou může výchova. Rozmazlení haranti, co jsou najednou silnější a ozývají se jim pudy. Nebo ti, co si chtějí něco kompenzovat násilím na druhých.
Nemyslím si, že v Čechách je to tak špatné. Nikdy jsem se nebála jet sama vlakem, jít potmě ven.. Některé země jsou na tom mnohem hůř. Ale to nás neomlouvá.

3 Eliss Eliss | Web | 2. prosince 2016 v 14:25 | Reagovat

Znásilnění je zločin za všech okolností...

4 Baruschka Baruschka | E-mail | Web | 2. prosince 2016 v 14:41 | Reagovat

Já zas četla něco o těch 8% nahlášených...
Kruci, nejde jen o stigma...
My holky jsme prostě blbý...
"Já jsem chtěla, ale pak jsem si to rozmyslela, takže on za to vlastně nemohl."
"No ale když je to manžel, tak může, ne?"
"vlastně to nebylo znásilnění, když jsem o sobě nevěděla, po chlastu."
A mohla bych pokračovat dál a dál...
A ano, i ženy si myslí, že si za znásilnění můžou... Nejen chlapi.

Milá Kočičko, i já si myslela, že si za to můžu sama...
Když jsem si támhletoho pustila do bytu s tím, že tu počká na kamaráda...
Když jsem manželovi řekla, že s ním dobrovolně spát nebudu, protože nemíním spát s někým, kdo mě dokáže mlátit...
Tenkrát bych ještě patřila k těm, co přiznávají vinu těch znásilněných.
Ale teď už vím, že to není naše vina. To ti hajzlové nezvládnou sami sebe...

5 Kočička Kočička | Web | 2. prosince 2016 v 20:36 | Reagovat

[1]: Já jsem byla vychovaná tak trochu ve strachu. "Jsi pěkná holka, co když se ti něco stane?" zejména babička byla na tyhle komentáře expert. Chodím s pepřákem a zvládám základy sebeobrany. Na našem sídlišti se podobné věci děly běžně. Problém je, že pod znásilněním si většinou skutečně všichni předtaví tmavou uličku nebo park a násilníka v kukle. To že se to často děje i mezi manžely/partnery to u nevnímají. A ten průzkum jenom ukazuje jak moc je problém zakořeněný....

[2]: Já si naopak myslím, že je to horší, než-li to vypadá. Právě proto, že se o spoustě případů neví.

[3]: Přesně tak.

[4]: Baru, děkuju za takhle upřímný komentář. Vážně jo. Protože to chce ohromnou odvahu se z toho všeho otřepat a moci o tom mluvit narovinu. My holky jsme blbý, že se necháváme zmanipulovat do takových pozic a ještě se přimějeme věřit, že za to můžeme my, nebo jsme si to nějak zasloužily.
Naprosto s tebou souhlasím. Chlap, který nezvládne pudy a počíhá si na ženui v tmavé ulličce je hajzl z podstaty. Chlap co je jinak i slušnej, ale pak využije situace, kdy je žena prostě příliš opilá, nebo mimo a dostane se jí pod kalhotky, je hajzl snad ještě větší, protože se pak zase vrátí ke svému spořádanému životu slušňáka a myslí si, jaký je frajer... A nepříála bych ti vidět tu diskuzi, která se zvrhla pod stejným článkem na mém facebooku, nikdy bych nevěřila jak manipulovatelní a zlí dokážou někteří mí kamarádi být. Bylo mi smutno a blbě...

6 Baruschka Baruschka | E-mail | Web | 4. prosince 2016 v 1:27 | Reagovat

[5]: Už jsem se naučila, že když tu odvahu seberu a sem tam něco povím, někdy i všechno, strašně to pomůže.
Pomůže to smířit se, uvědomit si, přežít...
A může to pomoct i jiným.
Vlastně mám za sebou dva pokusy a dva dokonané činy...
Nejsem a nikdy jsem nebyla krasavice, nikdy jsem nebyla příliš vyzývavá, ale stejně jsem měla pocit, že "já si o to snad, kruci, říkám"...
A ne, už vím, že jsem jen několikrát byla ve špatnou dobu na špatném místě :-)
Rovnala jsem se s tím dlouho...
Ale taky jsem se od té doby musela srovnat s tolika jinými věcmi, že mi na tyhle chvilky zbyly jen hnusný vzpomínky a vlastně už se zahojily i šrámy na dušičce :-)
Prostě je důležitý se sebrat a jít dál.
A hlavně odpustit.
Ne tomu hajzlovi, ale sama sobě. Odpustit, že jsme prostě občas ty slabší...

7 Kočička Kočička | Web | 4. prosince 2016 v 13:31 | Reagovat

[6]: Přesně tak... Odpustit sama sobě a smířit se sama se sebou, je to nejtěžší na životě ženy. Já mám občas pocit, že si to stigma zakořeněné neseme v sobě i přes všechny řeči o emancipaci...

8 Avilan Avilan | Web | 27. prosince 2016 v 8:44 | Reagovat

No, tahat do toho náboženství je trochu zcestné, právě proto, že migrantů je z muslimských zemí minimum oproti českým občanům, ale i tak, proč asi chtějí, aby jejich ženy byly zahalené? Aby si neříkaly o znásilnění a neprovokovaly ostatní muže ;). Je hnus, když si lidi myslí, že si za znásilnění může žena. I když je opilá nebo je to její manžel, to přece toho chlapa neomlouvá. Nevím, co k tomu napsat. Mínění lidi je někdy opravdu zvrácené.

9 A.CH. A.CH. | 27. prosince 2016 v 9:14 | Reagovat

Obvykle články na blogu.cz nečtu, ale titulek a téma mě velice zaujaly... Nejsi sama, rozhořčená a částečně i vyděšená...  Bohužel dneska lidi funguji tak, že dokud to není znásilnění muslimem, tak si za to holka může sama... Bohužel v tom dneska žijeme.

10 Eli Eli | E-mail | Web | 27. prosince 2016 v 9:38 | Reagovat

Skvělý článek, opravdu nechápu, co to je za šílenou statistiku, a co za respondenty si EU vybrala... Je třeba na to poukazovat, protože žijeme ve společnosti, která je v mnoha ohledech prohnilejší, než se na první pohled zdá. A ano, násilníci jsou všude, nic se nedá globálně svádět na nově příchozí (i když v Německu jsou případy znásilnění uprchlíky velice časté, přijedou mladí nevybouření kluci z východu, že, tam si není co nalhávat, zprávy v tomto určitě nelžou), ale "naši" vzorní čeští muži.

Fascinuje mě na tom jedna věc. Všichni učí své dcery, přítelkyně, vnučky, aby se neoblékaly vyzývavě, aby nechodily samy po tmě domů, aby měly pepřák nebo něco podobného, aby neprovokovali. ALE TÉMĚŘ NIKDY JSEM NESLYŠELA, ABY BYLI SYNOVÉ NABÁDÁNI, ABY SE NECHOVALI JAKO PRASATA, A ABY NIKOMU NEUBLIŽOVALI... Je to moc smutné, že vina je dávána obětem (ať už ženským, anebo mužským, které jsou na tom ještě daleko hůře, než my ženy. Ti samí, co si myslí, že "si za to holka může sama" ti řeknou, že "chlapa přece nejde znásilnit, však se mu to líbí").

11 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 27. prosince 2016 v 9:42 | Reagovat

V pořádku. Pokud je stejně v pořádku tvrdit, že chlap s rozepnutou košilí nebo dokonce bez si naprosto zaslouží vtáhnout do křovíčka a vrazit kolík do prdele.

12 zjinyhosveta zjinyhosveta | Web | 27. prosince 2016 v 10:25 | Reagovat

To je hnus, velebnosti. Výstižně napsané.

[10]: A tady možná dopadl hřebíček na hlavičku. Nikdo ty kluky neučí, jak se mají chovat a jak ženu vnímat. Jak jí asi mají vnímat, když jsou všude jen hromady porna a spousta holek jsou fakt běhny, které cizímu klukovi jen tak vykouří, protože on chce a jí to nepřijde nijak špatně. Kdysi jsem chtěla po kamarádce, aby mi domluvila u jejího kámoše povožení na motorce a prej jen za vykouření. Ti kluci to chtějí skoro za cokoli a jsou už na to zvyklí, protože se vždy najde nějaká blbka, která to udělá. Co si pak mají o holkách jinýho myslet? Jak nás pak mají vnímat jinak?

13 Kýta Kýta | Web | 27. prosince 2016 v 12:14 | Reagovat

Dnešní doba je zvrácená a pravěk se vrací. Lidé žijí jen pro sex, malujou po zdech, propichujou se všemi možnými věcmi jako v namibijských rituálech a malujou se aby byli výrazný. Je to hrůza běs a to znásilnování... to je pravěk sám o sobě

14 Jana Jana | E-mail | Web | 27. prosince 2016 v 12:38 | Reagovat

Výchova jde do háje ... Co na to říci? Každopádně patřím mezi ženy, které nechodí vyzývavě oblečeny, jsou stále pod dohledem či ve společnosti někoho zodpovědného, neopíjím se na večírcích, nezvu si nikoho do domu a vůči prosbám o možnost přesání či počkání jsem neoblomná ... Pokud vyplňovali dotazník mně podobní, je to do jisté míry pravdivé no ...

15 Veronika Veronika | E-mail | Web | 27. prosince 2016 v 12:56 | Reagovat

Na rovinu...za znásilnění si nikdo nemůže, ale ruku na srdce, neříkají si o to holky, mladé i starší ženy tím, jak vyzývavě se oblékají? Vždyť je přece nad slunce jasnější, že tím ty chlapy a potenciální násilníky jenom dráždí a provokují! Když nechám nezamčený byt/dům/auto, taky mi ho nemá nikdo právo vykrást, ale mou povinností je to potenciálnímu zloději co nejvíce ztížit. A se znásilněním je to stejné. Když člověk vidí, jak jsou dnešní ženy oblečené...výstřihy div ne k žaludku, nahá břicha, minisukně sotva pod zadek, nemůžeme se divit, že to dopadá, jak to dopadá. To je holt zákon akce a reakce. Když budu kouřit, taky musím počítat s tím, že mám vyšší riziko rakoviny, mrtvice nebo infarktu a kupy dalších nemocí, nemluvě o kratším životě. Každý si to musí rozmyslet. A především to je o tom, že se opustilo Desatero. Vymýšlíme tisíce zákonů, nařízení a vyhlášek, ve kterých se kolikrát nevyznají ani lidé s právnickým vzděláním, ale dostali jsme deset jednoduchých rad pro život, které jsme ale hodili za hlavu a pak se divíme, jak to tu vypadá.

16 reklabychzeja reklabychzeja | 27. prosince 2016 v 13:33 | Reagovat

A to si představ, že v jiných zemích (možná i u nás, nevím) stačí, když je chlap na vysokém postavení, má dobrého právníka a je ti při znásilnění houby platný i doktor, který potvrdil že se na tobě objevili násilné známky zacházení. On ti něco hodil do pití, pak tě odtáhl a znásilnil, ale vše překroutí se svým právníkem tak, že ty sis to šlehla sama a jen ho využila, sama si to všechno chtěla, on tě neznásilnil. A pak ještě kvůli jeho postavení musíš zaplatit odškodné, za křivé obvinění a já nevím co všechno, každopádně ty si poneseš ten "úžasný zážitek" až do smrti.

17 ... ... | 27. prosince 2016 v 13:39 | Reagovat

A jen tak mimochodem, to s tím oblečením je úplná blbost. Chlapovi, který má v plánu ženu znásilnit je jedno, jestli má svetr až ke krku a starý vytahaný kalhoty, nebo krátkou sukýnku bez kalhotek. Znásilní ji tak jak tak. Když chce, je mu prostě jedno jak je oblečená, takže na to vyzývavé oblečení bych moc nepoukazovala, je pravda že vyzývavé chování nabudí chlapa "k věci" každopádně oblečení je v tomhle případě blbost. Oblečení hraje roli pouze v tom, že se sukní je to snadnější, ale když poblíž není sukně ani kalhoty nevadí.

18 Pražský poděs Pražský poděs | E-mail | Web | 27. prosince 2016 v 14:17 | Reagovat

[15]: Názory jako je tento, jsou důvodem, proč je potřeba ve společnosti ohledně tohoto tématu dál šířit osvětu. Vítej ve 21.století, ne ve čtrnáctém.
Neříkají. Je to chyba člověka, který se neumí ovládat. Nejsme zvířátka. Jestli mne přemohou moje zvířecí pudy, musím si za to nést zodpovědnost. To je zákon akce a reakce.

[13]: Lol. Směju se. Co je to za přirovnání?

[17]: Ámen. Přesně tak.

19 nezenska-svine nezenska-svine | Web | 27. prosince 2016 v 14:36 | Reagovat

Tak ono zase je třeba nebrat to tak statisticky.
Čísla jsou vždycky nějakým způsobem zaobalená, a jedno číslo nepopisuje konkrétní příklad.
jasně že jsou hajzlové, co zaútočej i na malý děcka, jenže popravdě - ano, dnešní holky si hodně koledují, a to už od nějakých 13ti let.
Že se chovaj jako vyzývavý děvky, provokujou a pak chlapa naštvou tím, že couvnou a je to naštve, je prostě fakt.
A v takovým případě se chlapům nedivím.

Nejde odsuzovat jen proto, že se něco stalo bohyni, kterou má žena ve společnosti představovat.
V dnešní době může ta holka bejt ráda, když vyvázne jen se znásilněním. (tvrdé, ale pravdivé).

Je znásilnění a ZNÁSILNĚNÍ.
Pokud nějakou ojede kluk, kterej se s ní pak rozejde nebo jí už nezavolá nebo s ním nechtěně otěhotní, ihned je po ruce neprokazatelná věc: ZNÁSILNĚNÍ.
Tohle je jedinej argument, kterým můžou baby chlapům ublížit. Hned za tímto je to početí - ZA TO MŮŽE ON.
Je to prostě metla na chlapy a když nebyla panna a není rozbitá tak, že tam ležela v bezvědomí, je to neprokazatelný.
Tak asi proto je to braný tak vlažně, nevěří se tomu a hodně se to přeje.
( mě by zajímalo, kdyby ukázali fotky znásilněných, jak by ty holky vypadaly - nějaká tlustá mamina by tam asi nebyla.... To by o ledasčems totiž svědčilo.)

20 pihovatá vopice pihovatá vopice | Web | 27. prosince 2016 v 14:40 | Reagovat

Nebyla jsem líná si kliknout... a víš co,o tom, že se u nás zvyšuje kvalita společnosti se jen píše, ve skutečnosti mi to připadá přesně naopak.

A že znásilňují imigranti německé dívky jako na běžícím pásu někerým zpravodajům a novinářům přijde taky normální, protože chudáci chlapi přijeli do Evropy bez svých žen a dcer.
No a protože jim jejich víra údajně zakazuje, aby si od sex. přetlaku pomohli sami - ručně, budou je ještě omlouvat. Zrovna nedávno jsem četla, že v Německu opět znásilňovali a dvě mladičké dívky dokonce pak zabili.

21 Katarína Katarína | Web | 27. prosince 2016 v 18:15 | Reagovat

S článkom súhlasím, rovnako aj s komentármi, ktoré nepotvrdzujú danú štatistiku.

22 nudistka nudistka | Web | 27. prosince 2016 v 18:20 | Reagovat

Zvyšování kvality společnosti jsem nezaznamenala a demokracii bych do toho nepletla. Je to jeden z mnoha průzkumů, který má daleko k reálným číslům a názorům. Mně se dělá blivno, když slyším o průzkumech o rostoucí průměrné mzdě, nezaměstnanosti a ekonomice. A to ani netušíš, co se mnou dělají předvolební průzkumy. Ne, nemyslím si, že si každá znásilněná slečna, žena může za to, že si jí vyhlídl narušenej grázl a prevít, který v reálném životě musí prstíčkem hrabat, aby sis jej nějaká všimla. Pokud se bojíš začni chodit na kurz sebeobrany, nos u sebe sprej a kdyby něco, nakopej tomu hajzlovi zadek.

23 T. T. | 27. prosince 2016 v 19:18 | Reagovat

Děkuju za článek. Nevím, proč mě to napadlo, nicméně napadlo mě to -nesouvisí se zlehčováním problematiky znásilnění porno? Protože ať se tváří kdo chce, jak chce, koukali jsme na to skoro všichni... někteří fakt hodně... znám lidi, kteří se přes porno vyloženě poprvé dozvěděli o sexu, což mi přijde jako dost průser, protože porno dost zkresluje... A když každý den tolik lidí sleduje tak doslovnou a  drsnou objektifikaci žen, tak jak můžou potom vidět v obětech znásilnění lidské bytosti, které "to" prostě nechtěly? Protože "to" prostě NENÍ vždycky příjemný?

Jen nápad. Super článek, víc takových lidí ;).

24 Háčko Háčko | Web | 27. prosince 2016 v 21:03 | Reagovat

To je najväčšia, povrchná pičovina. Asi by som to dopriala tým ľuďom, ktorí nevedia, aké to je.

Ako sa hovorí... Nech nehovoria ženám, ako sa obliekať, ale mužom, ako sa správať. Ľudia vedia byť fakt prijebané zvery.

25 Bloud. Well Bloud. Bloud. Well Bloud. | Web | 27. prosince 2016 v 21:26 | Reagovat

To museli špatně spočítat, jinak si to nedovedu vysvětlit.

26 Avilan Avilan | Web | 27. prosince 2016 v 21:47 | Reagovat

[15]: Takže pokud nechci být znásilněná, mám se oblékat jako jeptiška. V létě je hic a místo nátělníku mám nosit rolák. Ono je jedno, co má ženská na sobě. I hezké oblečení, které není vyzývavé v tom smyslu, že "neukazuje moc kůže", může ženu dělat více atraktivní. Tohle je prostě pitomost. Navíc, když Vás někdo zatáhne do křoví, asi není jeho první starostí zjišťovat, jak hluboký máte výstřih ;)

27 jsemmaamasmozkem jsemmaamasmozkem | Web | 27. prosince 2016 v 22:01 | Reagovat

Tohle mě taky pěkně vytočilo. A nejvíc mě serou ty kecy o vyzývavém oblečení. Kudla fix, i když by ženská běhala po noční ulici jen v tangách, nikdo nemá právo ji surově znásilnit. Máš pravdu, znásilnění je bohužel běžná věc, sama jsem to zažila a myslím, že takových je spousta, jen o tom prostě nemluví. V mém okolí tohle mé tajemství taky nikdo neví. A občas, když poslouchám co mi povídá kamarád, tak mi běhá mráz po zádech. Své kamarádky vždy doprovází až k domu, aby se jim nic nestalo, protože strašně často potkává na ulici ty hovada, co v tmavém koutě jen čekají, až kolem půjde holka....

28 krasny-clovek krasny-clovek | Web | 28. prosince 2016 v 0:03 | Reagovat

Vtip je v tom, že násilníci jsou konstantní. S tím, že jsou, nikdo moc nehne a společnost ví, že s tím nemůže hnout. Jediné, s čím se dá hnout, je právě ženino chování - nefetuj, nechlastej, nechoď do barů, neber si domů pochybný pány. Ublíží-li této ženě někdo, když porušila tyto rady, tak si za to potom "můžeš sama, my ti to říkali." Asi jako když ti říkají, aby sis zamykala dům. Můžeš si do něj natahat drahý věci, ale dům musí být zamčený. Protože důvod nezamknout si dům je stejně tak ubohý, jako je důvod jít chlastat nebo vysedávat do baru. HAHAHAHA

[24]: Učit chlapy neznásilňovat je pod lidskou důstojnost.

29 Kočička Kočička | Web | 28. prosince 2016 v 2:53 | Reagovat

[8]: Jo, je to hrozný.

[9]: V tom případě, bychom s tou dobou měli něco udělat.

[10]: Já věřím tomu, že násilníci pořád ještě tvoří malé procento z populace, které prostě ani slušná výchova nezmění. Ale o to víc si myslím, že by se mělo osvětovat (či osvítit) celá problematika a rozhodně by se mělo upustit od toho ponižujícího stigmatizování obětí a následné zvyšování traumatu, tím, že jim budu předhazovat, že si za to můžou samy.

[11]: Přece jenom... měl rozepnutou košili... To si o to vlastně říká, ne?

[12]: Takové slepici, jakou popisujete, dát pár facek a znovu a trpělivě vysvětlovat... Já jsem ve svých telecích letech, která nejsou ještě tak daleko za mnou, dostala taky párkrát do situace, kdy to bylo přes čáru a já si to rozmyslela, ale většinou stalo důrazné Ne a oni mui to pochopili a akceptovali. Pravda, nebyli to nadržení puberťáci, ale stejně...

[14]: Neoblékám se vyzývavě, prakticky nepiju, nefetuju... Nemůžu všude chodit s dozorem, ikdyž partner se mnou tráví prakticky veškerý volný čas, stane se občas, že se někde vyskytnu sama. Nedokážu si představit, že budu mít takovou smůlu, narazím na úchyla, skončím traumatizovaná a znásilněná a ještě si poslechnu, že jsem si to zasloužila. Ikdybych v minulosti přefikla celý tým Komety i se záložníkama, ožrala se jako doga a motala se po ulicích, tak to nikomu nedává právo myslet si, že si se mnou může užít....
Znásilněn se nedá omluvit ničím.

[15]: Ohánět se desaterem a prohlásit, že si znásilnění žena zasloužila vyzývavým oblečením je zcestná konstrukce. Desatero nabádá útočníka - Nesesmilníš! A pokud ten nect přikázání, tak ani burka nepomůže.

[16]: V ten moment, by se měl přísně posuzovat soudní systém, aby k takovým věcem nedocházelo. Ale ani naopak. Že se holka s někým vyspí a pak se cítí provinile a řekne, že to bylo znásilnění. Takovéhle případy jsou naštěstí často snadno odhalitelné.

[17]: Přesně tak, díky za komentář.

[19]: Tohle je tak vykroucené a překroucené, že to nestojí za reakci.

[20]: Ona to zakazuje i křesťasnká víra.... Hřích Onanův... nechtěla jsem aby se z toho stala diskuze o fuj fuj škaredých muslimácích, co nám znásilnuj ženy, ale stalo se...

[22]: Ale ona nezaměstnanost je skutečně nízká, HDP roste a podobně... Za jakých podmínek k tomu došlo, to je jiná (viz můj článek O Babišovi, EET...) Sprej nosím, ubránit se asi ubráním, ale to nemělo bejto tom, jestli se ubráním já.

[23]: Možná na tom něco bude.

[25]: Když jsem četla komentáře, některých svých kamarádů na FB, tak si myslím, že to spočítali dobře a my fakt žijem v pokřivené společnosti.

[26]: Přesně tak

[27]: Takové kamarády mám taky. Jeden neváhal vstt ve tři ráno, jet pro mě přes celé město a odvézt mě na druhý konec města, když mi ujel vlak a bála jsem se sama v noci. Takoví mi dodávají víru, že gentlemani nevymřeli.

[28]: To je tak krásně ubohé...

30 ANNihilation ANNihilation | Web | 28. prosince 2016 v 8:17 | Reagovat

Ámen.
Ne fakt, vždycky když někde slyším, že si žena za znásilnění může sama, vaří se mi krev v žilách. A je to slyšet moc často. Obávám se, že jsme národ retardů.
Co mi v článku jako jediné chybělo, je informace, že k většině znásilnění dochází od známých, čili taková ta představa chlapa v kabátu, co číhá v parku je trochu pasé, protože na vině jsou právě ti, kteří mají důvěru.

Jsem neskonale vděčná, že na titulce konečně zase skončil kvalitní článek o aktuálním tématu. ;)

31 Akim Akim | E-mail | Web | 28. prosince 2016 v 11:31 | Reagovat

Tak ten průzkum nemusí být průkazný, ale to, že se ve Světě i u nás sexuální násilí bagatelizuje a zlehčuje je věc bohužel téměř jistá. Především ten výčet důvodů, proč omluvit takový skutek je hrozivý a upřímně je mi z takových názorů na zvracení. Podle nich je tedy asi přípustné znásilnit kteroukoliv ženu například se opalující se na louce, případně na koupališti, nebo kráčející v parnu po ulici jen v sukénce a tílku. "Ta žena si přece o znásilnění vyloženě říká, když je víceméně nahá, ne?" Je smutné, že ještě v dnešní době spíše hledáme důvody, jak násilí na ženách omluvit, než toto potrestat, případně ho vůbec nekonat. Směsné jsou též sazby za tyto kriminální činy.

Moc pěkný článek, kdysi jsem napsal podobnou úvahu na toto téma, bude-li zájem připojuji link

http://akasakim.blog.cz/1503/kdy-prestava-byt-muz-muzem

32 A. A. | Web | 28. prosince 2016 v 14:22 | Reagovat

Docela by mě zajímalo, jak by se asi cítili ti násilníci, kdyby byli v kůži té holky. Kdyby brečeli, nechtěli, neměli sílu se bránit, bolelo by je to a byli by v háji. Jak by to asi bylo příjemné jim. Jestli by to bylo pořád "omluvitelné". Jak by jim bylo, kdyby s tím museli žít a ostatní jim říkali, že si to vlastně zasloužili.

To je jak kdyby někdo zmlátil kluka, který prošel kolem, jen proto, protože "se na mě hnusně podíval" To si o to jako taky říkal, jo? Jenom proto, že v jejich představě to tak je, nemusí znamenat, že je to pravda.

Vážně si nemyslím, že by si jakákoliv holka říkala o něco tak hnusného.

Proč by se holky měly omezovat, nikam nechodit, netančit, nebavit se jenom proto, protože někdo neumí ovládat svoje pudy? To by všechny holky musely sedět doma a nevycházet ven, aby si o to vlastně "neříkaly". Když je venku 36°, tak nepujdu ven v mikině, abych "si o to neříkala", to je prostě postavené na hlavu.

33 Pražský poděs Pražský poděs | E-mail | Web | 28. prosince 2016 v 15:54 | Reagovat

[28]: Žvaníš nesmysly, ačkoliv si často dělám prdel z jedné své přehnaně feministické známé tak ano, teď žvaníš patriarchální nesmysly. Nemůžeš něco tak osobního vztahovat na zamykání domu. Dům není žena, dům nemá vlastní vědomí, pokud teda nejsi zrovna na tripu. Tohle je potřeba si v první řadě uvědomit. Nemluvím o dvou objektech, z nichž mí jenom jeden vlastní mozek a to zloděj. Mluvíme o dvou objektech, z nichž mají oba vlastní mozky, násilník a znásilněná/ý.
Budeš svojí pitomou tezi vztahovat i na případy znásilněných mužů a dětí?

34 krasny-clovek krasny-clovek | Web | 28. prosince 2016 v 16:57 | Reagovat

[33]: Tak tedy z jakého jiného důvodu lidé svádějí morální vinu na oběti?

Mou analogii jsem myslel trošku jinak, ale to je jedno.

35 krasny-clovek krasny-clovek | Web | 28. prosince 2016 v 17:02 | Reagovat

[33]: Neodpověděl jsem ti: Ne, na děti společnost vinu nehází, protože jsou nesvéprávné a nevzdělané. Na chlapy ji nehodí a nic jim vytýkat nebude, protože jsou jí chlapi ukradení.

36 Pražský poděs Pražský poděs | E-mail | Web | 28. prosince 2016 v 17:16 | Reagovat

[34]: Obviňování oběti. Jak jsi tu analogii myslel?
Jsou tedy i násilníci nesvéprávní a nevzdělaní, když nejsou schopni uvažování? Jako děti? Že "odpusť jim, nevědí, co činí?" Není to jejich svobodné rozhodnutí, že někoho znásilní?
Je to vina toho muže, kterého jsem s kamarádkou znásilnila, protože se mu postavil? Trochu nesmysl, ne?

37 naoki-keiko naoki-keiko | E-mail | Web | 28. prosince 2016 v 17:29 | Reagovat

Blik a doba temna.
Souhlasím s tím, že hodně lidí má "ten pocit", že si za všechno vlastně můžeme sami, setkávám se s tím často. Ale nejsem si jistá zdrojem a statistikami, nejde o primární zdroj, údaje (procenta) čerpá z jiného zdroje a přijde mi hodně shrnutý, což by mohlo vést k chybám v údajích.

38 krasny-clovek krasny-clovek | Web | 28. prosince 2016 v 17:39 | Reagovat

[36]:
Zloděj = násilník.
Dům a jeho nábytek = vagína.
Žena = majitel domu.
Zamknout dům = nechlastat, nefetovat, nevodit si domů divný lidi.
Když si nezamkneš dům, tak je veškerá morální vina na tobě. Udělalas pro bezpečí domu maximum? Neudělala. Zloděj samozřejmě dostane od státu přes prsty a dostal by úplně stejně, i kdyby tvůj byt byl zamčený.

Násilníkovi nikdy nemůžeš odpustit, to nevím, kde se tahle myšlenka bere.

Já bych tohle nechal na pozdějc, protože nemáme definovaný pojmy a oba mluvíme o něčem jiném. Tohle tu řeč těla docela vyžaduje.

39 Marka Marka | Web | 28. prosince 2016 v 18:16 | Reagovat

Děsí měl to... stejně jako ty mám z toho hrozný pocit... nechci vědět, co přijde pak

40 Rogue Rogue | Web | 28. prosince 2016 v 18:33 | Reagovat

Výsledky výzkumu jsem také viděla - nevím, zda jsem byla víc překvapená, vyděšená nebo znechucená, když jsem zjistila, co si lidé myslí.
A tolik k úžasně vyspělé a moderní společnosti.

41 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 28. prosince 2016 v 19:56 | Reagovat

[38]: Jenže v tom je právě ten základní problém, co tu byl řečenej už mockrát.
Nezamčený dům (ne s vratama dokořán a cedulí vítejte, prostě normálně nezamčený) = drtivá většina lidí si řekne "něčí dům, kterej mě nezajímá a kam nemám chodit". S výjimkou těch, kteří jdou kolem s úmyslem vykrást ho už předem.
Podnapilá holka v minisukni (ne s roztaženýma nohama a řvoucí narvi mi ho tam) = bohužel stále ještě spousta lidí si řekne "kunda jedna, tu by stálo za to vohnout, a vona je nalitá? no tak to bude snadný". Prostě výchova. To, že nemají lézt do cizích baráků, učí každého normálního člověka. To, že opilou/hodně sexy oblečenou/sjetou holku má nechat na pokoji a jeho sexuální tužby nejsou středem světa a ona má úplně stejné právo říct ano i ne jako on, fakt zdaleka neučí každého kluka.

42 Pražský poděs Pražský poděs | E-mail | Web | 29. prosince 2016 v 15:22 | Reagovat

[38]: Lol, chlastání, fetování, vodění si lidí domu riziko znásilnění fakt nezvyšuje. Kdes tohle vzal, hihi. Dělat pro bezpečí maximum by znamenalo být zamknutá celej život doma, aby mě ani ptáček neposral. Člověk si může dělat, co chce. To, že se někdo chová neadekvátně a bere si z jeho chování, ať už je jakýkoliv, něco jenom na základě svých doměnek, co by si brát neměl (lol, ten dům neni zamčenej, můžu si odnést televizi) fakt neznamená, že to neni špatně. Srovnej si to v hlavě.
Tohle řeč těla nevyžaduje, neexistuje omluvitelnej důvod pro znásilnění kohokoliv. Pokud to nějakou řeč těla vyžaduje tak leda tu, že každý, kdo tvrdí, že ano, by si zasloužil pěstí.

[41]: Jo, základní problém. Řikam: "znásilněná si za to v některých případech může sama, chovala se nedůstoj..."-PRÁSK! Pěstí do ksichtu.

43 Avilan Avilan | Web | 2. ledna 2017 v 9:40 | Reagovat

[38]: Děláš si srandu, že jo. Napiš, že si děláš srandu :D Takže když si nezamknu barák, tak si můžu za to, že mě někdo vykradl a ten zloděj je z toho venku? A co když někdo zazvoní, já odemknu a okrade mě? Mi řekneš, no, nemáš otevírat nikomu dveře, že :D To jako opravdu myslíš vážně? Když jsme kdysi jezdili za známými do Rakouska, tak si nezamykali a když jsme se jich zeptali, tak se divili, že se u nás tak krade a je pro ně normální si nezamykat.

V podstatě omlouváš lidi, co jsou hovada a jsou schopní jít do cizího baráku a vykrást ho. Gratuluji.

44 Kočička Kočička | 5. ledna 2017 v 23:46 | Reagovat

[43]: A ty omlouváš prasata co znásilní holku a připadají si jako z obliga bo měla krátkou sukni. Zvaž co je horší... Lohnutej foťák,nebo trauma na celej život? Zničenej intimní život (záměrně nepíšu sexuální)? Naprostá nedůvěra k lidem, neb většinu znásilnění spáchají lidé blízcí, které znáš a kteří by tě měli jako první chránit? Narušená vlastní integrita? A pak ještě poslouchat pindy nějaké mindy, která ti řekne: Kdybys nenosila sukně, nestalo by se ti to...

Myslet, lidičky, empaticky, to nám tady v Čechách moc nejde, co?

45 Avilan Avilan | Web | 10. ledna 2017 v 23:03 | Reagovat

[44]: Ehm, můžeš citovat jedinou větu, kde tohle chování omlouvám, když celou dobu tvrdím, že je hloupost si myslet, že si za znásilnění může žena? Nejdřív si prosím pořádně přečti, na co reaguješ, ano? Protože nějak nechápu, proč mi tu v odpovědi vysvětluješ něco, co bys měla vysvětlit asi lidem s tím názorem a ne mně :D :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama