Strach či zodpovědnost

30. září 2016 v 10:16 | Kočička |  Fejetony
V poslední době se moje články začaly pravidelněji objevovat na titulní stránce blog.cz. Mám radost. Už proto, že to moje psaní asi nebude až tak marné, jak se mě někteří snažili přesvědčit. Taky proto, že se na tenhle původně hrozně tajný blog, dostanou i lidé, kteří by sem pravděpodobně nikdy jinak nezavítali.
Když se mi něco nevyvede, tak pohled na můj článek na titulce je malým zadostiučinením. I moje máma, která jinak píše tak o tisíc procent vtipněji, mě konečně začala brát vážně. Při pohledu na přehled návštěvnosti už mě nevítá jenom prázdná plocha ze samých nul, ale docela pěkná číselná řada. Jak už tu padlo. Mám z toho radost.
Jenže si zatraceně dobře uvědomuju, že tohle nemusí trvat napořád. Že se pravděpodobně brzo objeví někdo, kdo má lepší a aktuálnější články. Kdo neseká chyby a překlepy a není líný si po sobě článek přečíst a případné chyby opravit. Kdo má tak vybroušený smysl pro sakrasmus a nadsázku, že jsou poznatelné i z psaného projevu. A pak se třeba moje články z titulní stránky vytratí. Snad se nevytratí z paměti mých čtenářů.
A právě vědomí tohoto ve mě vzbuzuje onen strach. Ne, strach nen vhodný termín. Spíš zodpovědnost. Ano, to je ono.
Jsem zodpovědná za svoje články a za svůj blog. Zodpovídám se těm, kdož si dali práci a moje články přečetli. Těm kdo mě vybírají na titulní stránku (ikdyby to měl být automatický generátor, stejně si budu raději představovat živoucí osobu).

Tento článek by tedy bylo možné brát jako jakousi závaznou dohodu.
Já se zavážu tobě, milý čtenáři, že budu dál psát. Povídky, básničky, hlavně pořád fejetony. Kdo ví, třeba se ve mě odhalí budoucí sloupkařka renomovaného deníku. Budu psát, ale budu se snažit udržet aspoň trochu úroveň. Nejenom v článcích, ale i diskuzích. Zároveň ale slibuju, že moje články a moje názory jsou pevné jako skála a budu se hádat třebas do krve, zejména pokud mi nevysvětlíš v čem přesně se pletu. Můžeme se dohodnout i na tom, že postupně rozšíříme pole působnosti tohoto blogu. Je toho přece tolik, co mě zajímá a baví, můžeme si o tom povídat. Slibuju, že se nenechám ochromit svým strachem a budu se snažit udržet články kvalitní a na úrovni. (Protože podle mě jsou kvalitní a na úrovni!)
Tvůj závazek vyplývající z této dohody bude prostý, milý čtenáři. Buď mi věrný, čti a komentuj a shovívavě pohlížej na moje pokusy. Vzpomeň si, že za krkem mi nahlíží přes rameno ten zpropadený pocit zodpovědnosti a strachu a kontroluje, jestli to moje psaní, pořád za to stojí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Baruschka Baruschka | E-mail | Web | 30. září 2016 v 11:04 | Reagovat

Ano, Tvoje články jsou kvalitní a na úrovni :-)
A já je na titulce miluju, protože jsou zárukou kvalitního čtiva.
A to se, poslední dobou fakt ne, nestává.
Pokud já vím, tak články nevybírá automat, ale konkrétní osoba a i když jsem normálně naštvaná, co to tam zas dal, s Tvými články jsem více, než spokojená :-)
Takže díky :-)

2 Baryn Baryn | Web | 30. září 2016 v 11:58 | Reagovat

Páni, z tohohle článku je cítit pořádné odhodlání. :) To je fajn, já jsem tedy popravdě na tvém blogu prvně - nebo alespoň myslím, že jsem - neboť obvykle titulní stranu blog.cz automaticky přeskakuju, ale fejetony čtu ráda. Jenom mám z tvého článku pocit, že to bereš jako povinnost, práci a jako něco, co si už ani pořádně neužíváš a děláš to jen pro to, aby sis dokázala, že jsi dobrá. Teda, tohle bylo hodně hloupé zhodnocení, já vím. Ale působí to tak na mě.

3 Kočička Kočička | Web | 30. září 2016 v 19:38 | Reagovat

[1]: Děkuju za krásné pozitivní komentáře, nejenom za tenhle, ale za všechny.

[2]: Povinnost to není, kdybych měla psát z musu, nebudu psát vůbec. Píšu, protože mě to k smrti baví, ale zároveň chci aby to nebylo jenom psaní do šuplíku a pro mě. Chci aby to někoho zajímalo a bavilo a aby se ten někdo rád vracel. A o tom má být tenhle článek. Že mám možná trochu strach, že bych mohla ztratit úroveň. Nebo fandy a čtenáře. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama