Náhoda tomu chtěla...

12. srpna 2016 v 20:03 |  Fejetony
Moje dětství bylo krásné. Bylo plné náhod. Bylo kouzelné. A ty náhody, které utvářely můj život byly přímo magické. Některé více, některé méně.
Jako třeba když jsem se ve školce zamilovala do Vojtíška. Vojtíšek byl fešák, měl štráfkovaný punčocháče a hnědý oči. Všechny ho chtěly. Žádná ho neměla. Při nástupu do školy se nám Vojtíšek ztratil úplně. Ale já o něm pořád snila. Moje první až pátá třída vlastně měly pevný základ v tom, že jsem snila o Vojtíškovi. Byla jsem zabouchnutá jako dřevo. Náhoda tomu chtěla, že jsme v páté třídě nastoupili do stejné první třídy na osmiletém gymnáziu. A já se konečně shledala se svým vyvoleným, o kterém jsem tvrdila, že si ho jednou vezmu. A zjistila jsem, že se z něj vylouplo pubertální pako. Hezké pubertální pako, ale nikdo s kým bych chtěla chodit "na vážno" (My jsme totiž tehdy brali na vážno nebo nic.).
Náhoda taky chtěla tomu, aby nás jednou na dětském táboře pro nedostatek zájmu přidali k jinému táboru na úplně opačném konci republiky. A já se tam zamilovala. Zase do Vojtíška. Tentorkát to byl Vojtíšek vedoucí a byl horolezec a měl modré oči. Byl o čtyři roky starší a mě připadal hrozně chytrý a zkušený. A protože jsem byla zamilovaná jako dřevo, jela jsem tam za ním za rok znovu. Jenže jsem zjistila, že je to pubertální pako a nechce se mnou chodit na vážno, chce se jenom líbat po večerce u řeky. Jenže náhoda to zařídila tak, aby tam ten rok přijel jako vedoucí Míla. A ten se pro změnu zamiloval do mě. O pár let později z toho byla láska jako trám a můj první vážný vztah. Takový ten románkový. Sice na dálku, ale o to hezčí.
Náhoda taky chtěla abychom o po roce rozešli a já měla před maturitou. Náhoda je pěkná mrcha. Při výběru vysoké školy jsem zjistila, že vysněné muzikálové herectví na JAMU ten rok neotevírají, protože se rekonstruují prostory a dostavuje divadlo. A já se JAMU hrozně nechtěla vzdát. Tak jsem se zamyslela co mě ještě baví. Psaní. Jenže termín na přijímačky na scénáristiku mi ta proradná náhoda posunula tak, že jsem ho nestihla. Tak tedy organizovat různé ptákoviny. A voilá, stala se ze mě vlastně náhodou divadelní manažerka.
Náhodou jsem se taky zapletla s klukem, který se už delší dobu potloukal kolem. Když jsem poznala, prohlásila jsem, že o takového feláka bych si ani kolo neopřela, ale náhoda je vážně zlomyslná a naplánovala to jinak. Takže po matuře, s přijetím na JAMU v kapse jsem s ním začala chodit.
A pak začala náhoda zkoušet co všechno vydržím. Měla jsem všechno co jsem chtěla. Spokojený život, kluka co mě měl rád, školu co mě bavila. A já potkala dalšího kluka a zamilovala se jako dřevo. Chvilku jsem to vedla na dvou frontách jenom jak nás učí dějiny, takové války nejde vyhrát. A taky, že ne. Po půl roce jsem si musela vybrat. A já si vybrala toho původního. Bylo mi vůči němu trapně, tak jsem to chtěla odčinit.
Jenže náhoda pro mě měla jiný plán. Onen dotyčný se za mnou přestěhoval, jenomže tím to skončilo. Nepracoval, nechal se ode mě živit, kontroloval mě, hlídal mě a já jsem po roce skončila na dně a zadlužená. Ooo jak jsem rozumněla Jobovi a proklínala nebesa, co si to na mě vymýšlejí.
Vztah jsem skončila, chvilku se z něj léčila a náhoda se uvolila být milostiva a přihrála mi Sebastiena.
A to je to pravé. Osudové. Románkové. Sebastien je muž, který mě drží za ruku, vaří mi obědy do práce, poslouchá jak si po stopadesátéosmé stěžuji na osud a debilní náhodu, co mi do života přihrává tu to, tu ono.
A víte vy co? Já si začínám myslet, že to vůbec není náhoda. Že ten někde nahoře, to má setsakra dobře vymyšlené. Pomalu mi dávkuje tu něco pěkného, tu něco špatného, utváří mě a posunuje po šachovnici života a ještě se u toho královsky baví.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 crazyjull crazyjull | Web | 12. srpna 2016 v 22:17 | Reagovat

Ahoj. :)
Napsala jsi to naprosto úžasně! Přidávám tvůj článek do výběru týdne, který bude přidán v pondělí. :)
-crazyjull

2 kocickanejkrasnejsi kocickanejkrasnejsi | Web | 13. srpna 2016 v 12:50 | Reagovat

Jeeejda děkuju :-) Za pochvalu i za výběr :-)

3 Dena Destra Dena Destra | E-mail | Web | 14. srpna 2016 v 8:00 | Reagovat

Reálne zamilované príbehy, to je moje, tak snád je to ten pravý :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama