Tango

18. prosince 2015 v 10:55 |  Povídky
Šli vedle sebe. Mlčeli. Po dnešku už si neměli co říct. Odpoledne se pohádali. Křičeli a řekli si i to, co nemělo být řečeno. Proto teď jenom šli a nemluvili. Sice jí nabídl rámě, ale cítila z něj chlad a odstup. Spěchali ulicí a lezavý deštík jim zalézal za límce.
Před nimi se rozsvítila světla restaurace.
Červený vývěsní štít a u dveří stály dvě palmy v květináčích.
Vešli dovnitř a pozdravili se s pár známými. On jí vzal kabát a ona odspěchala na toaletu. Upravila si účes a přepudrovala si nos. Uhladila si červené šaty kolem boků a podívala se na sebe.
Vrátila se do restaurace a dívala se jak číšníci odtahují stolky ke stěnám, aby uprostřed vznikl taneční parket. Její muž jí objednal víno a k židli jí postavil pár tanečních bot. Sám se právě přezouval na druhé straně sálu a na jeho stolku také stála sklenice vína.
Sedla si a zula si boty. Odhrnula volán sukně a nazula si taneční boty. Hladila jemnou černou kůži, zatímco zapínala pásky kolem nártů.
Když se zvedla a pohodlně se posadila, přisedla si k jejímu stolu jiná žena. Pozdravily se, protože se vídaly pravidelně a prohodily spolu pár vět. Ztichly v momentě, kdy kapela na pravé straně improvizovaného tanečního parketu začala ladit. Dvě kytary, housle a akordeon. Žena se podívala přes celý parket a očima vyhledala svého muže. Stál v houfu dalších mužů a o něčem velmi zapáleně diskutovali. Hudebníci doladili své nástroje a na chvilku se sálem rozlehlo bolavé ticho.
Číšník ztlumil světla a kapela začala hrát. Při prvních tónech vešel na parket pevným krokem muž. Byl oblečený v černé. Černá košile. černé kalhoty. Tmavé vlasy mu padaly do obličeje. Rozhlédl se kolem sebe a všechny ženy před jeho pohledem klopily hlavy. Až na jednu. Ta se zničehonic objevila na druhé straně parketu. Měla na sobě krátké tmavomodré šaty s širokou sukní, která jí splývala kolem boků. Podívali se na sebe a vykročili jeden druhému vstříc. Setkali se uprostřed. Ona mu nabídla ruku. On ji chytil a druhou rukou ji uchopil v pase. Přitáhl si ji k sobě a ona sklonila hlavu a opřela si tvář o jeho rameno. Začali tančit.
Pluli po parketu, zaklesnutí jeden do druhého. Ona měla zavřené oči, on velmi soustředěný výraz. Oba se nepatrně usmívali. Vypadalo to, jakoby jim tanec nedal žádnou práci. Klouzali sem a tam, občas se zničehonic zastavili a nohy se jim propletly ve složitých obrazcích. Dohrála první píseň a všichni přítomní jim zatleskali. Žena se vytáhla na špičky a něco muži pošeptala do ucha. On se usmál a pohladil ji po tváři. Pak se rozešli každý jinam. On mezi ostatní muži, ona se ztratila mezi ženami.
Kapela znovu začala hrát. Žena dopila své víno, řekla něco své přítelkyni a pak se podívala na druhou stranu parketu. Tam stáli, seděli, nebo přecházeli muži. Někteří se dívali do země, jiní hledali pohledem mezi ženami. Její muž se ale díval přímo na ni. Zvedl nepatrně obočí a ona přikývla.
Jako na povel se oba zvedli a vykročili k sobě. Setkali se na parketu. Celou dobu se jeden druhému dívali do očí. Přistoupili těsně k sobě. Nenabídl jí držení, jenom stáli, s rukama spuštěnýma podél těla.
On vykročil.
Jeho partnerka reagovala okamžitě a citlivě na pohyb jeho těla. Přes látku šatů cítila jeho teplo a jak se mu napínají svaly. Tančili napříč parketem, mohli si to dovolit, byli na něm totiž sami. Ostatní páry se teprve osmělovaly, muži pohledem vyzývali ženy a ženy muže.
Cítila letmý dotek jeho ruky na své. Pevně ji uchopil a zvedl její ruce do pevného držení. Blíž už si ji přitáhnout nemohl, ale i tak se jí zdálo, že jsou těsněji u sebe a téměř se jeden do druhého vpíjejí.
Najednou se od sebe oddělili a on ji kolem sebe provedl v několika rychlých otáčkách. Sukně jí zavířila kolem boků a odhalila dlouhé, štíhlé nohy téměř až k lemu kalhotek.
Přitáhl si ji zpět k sobě a jednou rukou přejel po linii jejího boku. Ona špičkou obkroužila lehkou osmičku a pak stáhla obě nohy k sobě. Znovu vykročili. Ona zavřela oči a zcela se nechala vést. Opřela se tváří o jeho tvář a položila jednu ruku na jeho hruď.
Závan vzduchu jí napověděl, že tančí už i další páry. Její muž ji vedl pevně a bezpečně se spolu vyhýbali ostatním. Pokračovali podél delší strany parketu a proplétali se v složitých otáčkách a figurách.
Kapela dohrála první skladbu, která plynule přešla do druhé. A oni nepřestávali tančit. Hádka z odpoledne jakoby neproběhla. Veškeré napětí mezi nimi zmizelo a zůstalo pouze vzrušení z tance.
Ona vnímala jak mu buší srdce, v podivném souladu s rytmem hudby. On cítil na svém krku její horký dech.
Jejich doteky byly intenzivnější a pevnější, figury odvážnější.
Pohybovali se parketem, ona se kolem něj ovíjela, zatímco on ji rozhodně vedl.
Protančili spolu celou sérii.
Když doznívaly poslední tóny, on se naklonil k jejímu uchu a zašeptal jediné slovo.
"Promiň."
Usmála se na něj.

A každý odešli jiným směrem.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Johnny Johnny | Web | 26. července 2016 v 10:48 | Reagovat

Pekné... tancuješ? :D

2 kocickanejkrasnejsi kocickanejkrasnejsi | Web | 27. července 2016 v 17:08 | Reagovat

Teď už pramálo... Dřív jsem tančila závodně, ale v poslední době moc nestíhám. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama