Viděls? Viděl!

28. března 2015 v 21:58 |  Povídky
Šla po ulici. Kráčela rychle, spěchala. Nerozhlížela se kolem sebe, hleděla pod nohy na zaplivaný chodník. Bylo pozdní odpoledne, po horkém dni byla ulice vyhřátá.
Myslela na to co musí ještě nakoupit, co bude třeba ještě zařídit, když se náhle zarazila.
Zastavila se uprostřed ulice. Na přechodu stál muž. S bílou hůlkou. Vysoký, tmavovlasý, bez tmavých brýlí, oblečený v krátkých kalhotách a bílém tričku. Stál a vypadal hrozně zranitelný. Jakoby nevěděl, jestli může do vozovk vstoupit, nebo jestli má dát přednost autům, které nebyly v dohledu.
Dívka vykročila jeho směrem, chtěla mu pomoci přejít silnici i za cenu toho, že na schůzku přijde pozdě. Ale předběhl ji mladý otec se dvěma malými chlapci.
Připojil se ke slepci a promluvil na něj. Dívka stála ještě poměrně daleko, takže neslyšela o čem se baví, ale předpokládala, že mu muž nabízí pomoc. Přešli společně přes cestu a vydali se po chodníku směrem k dívce.
Otec se zrdžel s mladším ze synů, tak dvouletým chlapečkem v modré teplákové soupravě, který se usilovně odrážel na plastikové modrožluté motorce.
Starší z chlapců přibližně čtyřletý, jedoucí na koloběžce se přidal ke slepci, jel vedle něj a povídal si s ním. Už byli dost blízko, takže dívka slyšela o čem si povídají.
"Jak to, že takový veliký dospělák, neumí přejít silnici? Já už to umím a to ještě nechodím do školy."
Slepý se usmál a odpověděl: "To jsi šikovný, to už do školy půjdeš jako veliký kluk."
"A to jsi starý, že chodíš s hůlkou? Můj dědeček má taky hůlku."
"Tu hůlku mám abych věděl kam jdu."
"Aha. A co děláš, když nevíš kam máš jít?"
"Zeptám se. A nebo mám sebou pejska, který mi pomůže."
"Ty máš psa co ví kam má chodit na procházky?"
"Mám." usmál se široce slepec. Šel pomalu, hlavu otočenou směrem k chlapečkovi, ten přizpůsoboval tempo jeho chůzi a usilovně přemýšlel o kouzelném psovi, který ví kam chodit na procházky. Pak ale pohodil hlavou a pronesl.
"To já mám aspoň koloběžku. A drsňáckou. Vidíš? Mám na ní i světýlko abych mohl jezdit v noci. A bráška má motorku. Viděls?"
"Viděl." odpověděl slepý a usmíval se.

Březen 2015
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ad-mama-jaga ad-mama-jaga | 16. března 2017 v 14:50 | Reagovat

Super dcero. Smekám.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama