Dívka, která hledala vzrušení

2. prosince 2014 v 23:31 |  Povídky
Vstala z gauče a znechuceně odložila knihu stranou. V poslední době už ji čtení nebavilo. Mnohem raději trávila čas v baru. A tam se knihy moc nehodily. Ostatně navíc se blížila devátá večer. Čas na přípravu.
Cestou do koupelny minula knihovnu, která se táhla po celé stěně obývacího pokoje. Ecco, Nietzsche, Dalajlama, Shakespeare, Platon, Sokrates, Schopenhauer i Aristoteles se váleli jeden přes druhého bez ladu a skladu. Ona žena většinu z těch knih přečetla a spousta z nich byla po okrajích plná jejích poznámek psaných drobným pravidelným rukopisem.
Přišla do koupelny a unaveně na sebe pohlédla do zrcadla. Zrcadlo jí vrátilo obraz rozcuchané ženy kolem třiatřiceti s temnými kruhy pod očima. Pustila naplno studenou vodu do umývadla a ponořila do chladivého proudu obličej. Stáhla si vlasy dozadu. Pomyslela si jak staře vypadá. Stále byla velmi atraktivní, s tváří a tělem mnohem mladší ženy než ve skutečnosti byla, ale oči měla unavené, plné znechucení a bez elánu. Přetáhla si přes hlavu tričko a zmuchlané ho hodila do kouta. Chvilku stála a nakonec si s povzdechem sundala i kalhotky. Odsunula dveře sprchového koutu a pustila horkou vodu. Zatímco čekala, až se voda odpustí, prohlédla si své tělo v zrcadle. Přejela si dlaněmi přes prsa, bříško až na boky. Zkusmo si zmáčkla kůži na břiše a nadzvedla prsa. I přes to, že většinu času trávila v práci za počítačem a necvičila měla stále velmi pěknou postavu. Navíc se nehrbila a neskláněla hlavu.
Voda už měla správnou teplotu a tak si vlezla do sprchy. Nechala si máčet vlasy, nechala vodu ztěžka dopadat na ramena.
Opřela se čelem o chladivou zeď, voda jí stékala po zádech. Nalila si do dlaní trochu šamponu. Vmasírovala si jej do vlasů. Chomáče pěny jí padaly do očí a pálily. Mýdlo nepoužila, voda jí k očistě stačila. Spláchla poslední zbytky šamponu a vylezla ze sprchy. Zlehka se otřela ručníkem a dlaní setřela zapařené zrcadlo. Sprcha jí pomohla, oči už neměla tak unavené. Vyfénovala si vlasy a nahá se vrátila do obýváku. Ze starožitné skříně po babičce vytáhla průsvitné krajkové prádlo a odvážné minišaty s třásněmi.
Oboje si oblékla a ze šperkovnice vytáhla velmi křiklavé naušnice. Pečlivě se nalíčila, výrazněji než obvykle. Do kabelky strčila telefon, klíče a peníze na taxíka. Nikdy za sebe v baru neplatila. Při příchodu do baru nenuceně pokývla na obsluhu, sotva se usadila, měla před sebou svů j oblíbený koktejl. Nikdy si nesedala ke stolu. Chtěla aby si jí muži všímali a oslovovali ji. Pomalu upíjela a rozlížela se kolem sebe.
Ještě ani nedopila první sklenku, když jí barman diskrétně přistrčil další s lístkem a vzkazem od nějakého muže.
Na ubrousku byla velmi uspořádaným rukopisem napsaná obvyklá snůška plytkých komplimentů, přesto s úsměvem pokynula onomu nápadníkovi a jemným pohybem ho vyzvala aby si přisedl. Poslechl a usadil se vedle ní. Složil jí ještě několik poklon a ona je mlčky s jemným úsměvem přijímala. Celkově toho příliš nenamluvila, sem tam něco prohodila, ale jinak nechala jeho, aby obstaral konverzaci.
Objednával stále další a další pití. Po čase jí zlehka položil ruku na stehno. Podívala se na něj a přikývla. V ten moment přivolal barmana a zaplatil zmuchlanou dvoutisícovkou. Snažil se být korektní, ale vzrušení na něm bylo příliš vidět. Ona se vklidu oblékla a počkala u dveří. Odvedl ji k nedaleko zaparkovanému BMW, otevřel jí dveře a sám usedl za volant. Nastartoval a na navigaci zadal adresu hotelu.
"Ne." zadržela ho "Pojedeme ke mně."
Překvapeně se na ni podíval. I ona sama nevěděla proč to řekla. Obvykle jezdila do hotelu, bála se vodit si muže přímo k sobě domů. Strohými příkazy ho navigovala až před dům. Odemkla a vešla první.
Vystoupali až do posledního patra, kde se zastavili před těžkými dubovými dveřmi. Otevřela a nechala ho vejít. Prošel chodbou a ona mu pokynula směrem do ložnice.
Zastavil se uprostřed pokoje, jakoby najednou nevěděl co má dělat. Vykročila k němu a za chůze si svklékala šaty, stanula těsně před ním jen v nicnezakrývajících kalhotkách. Jemně ho postrčila k posteli. Posadil se. Vysvlékala ho. Muži se zrychlil dech, vzrušení ho začalo zmáhat. Strhl ji pod sebe a zprudka na ni nalehl.
Milovali se. Živelně, vášnivě a rychle. S každým se milovala jako o život, jako by právě s ním to mělo být naposledy. Líbilo se jí to, vždycky se jí to líbilo. Každý muž, se kterým se v poslední době takhle milovala, byl jiný, každý se miloval jinak. Jí se to líbilo vždycky. A milování s neznámými muži pro ni byla nejjednoduší cesta k vzrušení, které v životě postrádala. Proto chodila každý volný večer do barů a hledala tam muže, které potom vodila do hotelu. Vodila si je tam takhle už půl roku.
Malí, vysocí, štíhlí i tlustí. Bylo jí jedno jak vypadají. Nezajímaly ji jejich povahy a životní příběhy. Chtěla po nich jenom sex. Doufala, že jednoho dne najde muže se kterým to bude jiné. Muže se kterým se milování změní v něco zvláštního, ne jenom ve chvilkový záblesk vzrušení. Jako každá žena chtěla někoho kdo by ji měl rád, ale chtěla především někoho kdo její život naplní změnou a dodá mu náboj. Neměla moc přátel a se svými večerními návštěvami barů a hotelů se nikomu nesvěřovala. Prostě jen spala s různými muži a čekala, až to vzrušení přijde. A ono nepřicházelo. Když si to uvědomila, náhle jakoby ztatila chuť se milovat a užívat si to. Počkala dokud nevyvrcholil a pak se na kraji postele stočila do klubíčka a rozbrečela se. Jen něco zamručel, vstal z postele a oblékl se.
Už byl uplně oblečený, kabát měl přehozený přes ruku, když se zastavil nad postelí a sáhl do kapsy. Vytáhl peněženku. Podíval se dovnitř a nakonec vytáhl nějakou bankovku. Tu položil na noční stolek. Ona se na něj podívala a přes slzy se tiše zeptala: "To myslíš vážně?". Tak si vzal bankovku zase zpátky a odešel.
Plakala celou noc. Nakonec se probrečela až ke spánku. Připadala si špinavá a zneužitá. Věděla, že si nemůže stěžovat, protože to takhle sama chtěla. Měla vztek na sebe.
Ráno se probudila až když už bylo všudě světlo. Odkopala peřinu a chvilku se jen tak dívala do stropu. Pak vstala a z podlahy sebrala zmuchlané šaty, které pečlivě pověsila na ramínko a nachystala si je na další večer.

Březen 2014
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama